Heatlista 
 
  Tävling  Ösmo Race HT-19    Utskriftsdatum  15 december 2019   
  Tävlingsort  Ösmo    Utskriftstid  19:24   
  Arrangör  Ösmo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 december 2019         
 
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
133  Linnea Glavas  2011  AA6411  ÖSMO SS    25m   
169  Emilia Rosborg  2011  AA7411  ÖSMO SS    25m  2:30.52 
134  Agnes Hammarwall Axner  2010    ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Ebba Månsson  2009  AD5209  ÖSMO SS    25m  1:55.73 
138  Hanna Holmström  2009  AD4209  ÖSMO SS    25m  1:49.41 
181  Nadia Wigren  2009  AI0809  ÖSMO SS    25m  1:43.17 
160  Molly Moback  2009  AI9609  ÖSMO SS    25m  1:48.48 
150  Clara Köster  2008  AN7208  ÖSMO SS    25m  1:51.89 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
149  Ida Källman  2006  BE5206  ÖSMO SS    25m  1:41.64 
153  Alva Lindberg  2008  AF6608  ÖSMO SS    25m  1:28.48 
176  Lina Thunvall  2008  AG0808  ÖSMO SS    25m  1:25.34 
171  Leah Sjögren Kienast  2007  AL8207  ÖSMO SS    25m  1:25.85 
168  Amanda Rosborg  2008  AH1208  ÖSMO SS    25m  1:33.56 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
132  Audrey Glavas  2008  AD8408  ÖSMO SS    25m  1:22.16 
179  Freja Vesterlund  2006  AA7606  ÖSMO SS    25m  1:19.38 
191  Agnes Öhman  2006  AG2406  ÖSMO SS    25m  1:18.65 
190  Meja Thunvall  2006  AG9206  ÖSMO SS    25m  1:19.09 
143  Fiona Karlsson  2004  AE6404  ÖSMO SS    25m  1:20.08 

 
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar  Finaler (3) 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
163  Hampus Nygren  2010  AB6310  ÖSMO SS    25m   
119  Theo Aster  2009  AE5309  ÖSMO SS    25m  2:27.98 
185  Nils Zander  2008  AD2108  ÖSMO SS    25m  1:52.76 
183  Jayzon von Gyllenpalm  2008  AD7108  ÖSMO SS    25m  1:57.07 
154  Nils Lindfors  2009  AH3109  ÖSMO SS    25m   

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
186  Renat Zaripov  2007  AT2307  ÖSMO SS    25m  1:48.99 
117  Robin Andersson  2009  AH2909  ÖSMO SS    25m  1:43.48 
165  Martin Oskarsson  2009  AA2909  ÖSMO SS    25m  1:42.62 
182  Jayqe von Gyllenpalm  2009  AA3909  ÖSMO SS    25m  1:43.26 
145  Andreas Kvist  2009  AE7309  ÖSMO SS    25m  1:44.99 

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
152  Emanuel Liljestedt  2008  AD6108  ÖSMO SS    25m  1:37.26 
194  Jonathan Runsten  2005  AS8505  ÖSMO SS    25m  1:21.33 
195  Max Claesson  2004  AB1904  ÖSMO SS    25m  1:09.57 
147  Jonas Kvist  2006  AD0706  ÖSMO SS    25m  1:13.66 
125  Adrian Eriksson  2008  AG3508  ÖSMO SS    25m  1:30.49 

 
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
134  Agnes Hammarwall Axner  2010    ÖSMO SS    25m   
180  Nova Westman  2011    ÖSMO SS    25m  31.63 
137  Felicia Hoffman  2011    ÖSMO SS    25m  42.82 
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
169  Emilia Rosborg  2011  AA7411  ÖSMO SS    25m  29.96 
161  Ebba Månsson  2009  AD5209  ÖSMO SS    25m  21.78 
133  Linnea Glavas  2011  AA6411  ÖSMO SS    25m  22.22 
               

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
149  Ida Källman  2006  BE5206  ÖSMO SS    25m  21.45 
160  Molly Moback  2009  AI9609  ÖSMO SS    25m  21.04 
181  Nadia Wigren  2009  AI0809  ÖSMO SS    25m  20.37 
138  Hanna Holmström  2009  AD4209  ÖSMO SS    25m  20.86 
150  Clara Köster  2008  AN7208  ÖSMO SS    25m  21.43 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
168  Amanda Rosborg  2008  AH1208  ÖSMO SS    25m  18.87 
176  Lina Thunvall  2008  AG0808  ÖSMO SS    25m  17.62 
132  Audrey Glavas  2008  AD8408  ÖSMO SS    25m  16.59 
171  Leah Sjögren Kienast  2007  AL8207  ÖSMO SS    25m  16.67 
153  Alva Lindberg  2008  AF6608  ÖSMO SS    25m  18.38 

 
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar  Finaler (3) 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
123  Artjoms Bolsakovs  2007    ÖSMO SS    25m   
119  Theo Aster  2009  AE5309  ÖSMO SS    25m  32.14 
154  Nils Lindfors  2009  AH3109  ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
163  Hampus Nygren  2010  AB6310  ÖSMO SS    25m  31.23 
183  Jayzon von Gyllenpalm  2008  AD7108  ÖSMO SS    25m  23.40 
145  Andreas Kvist  2009  AE7309  ÖSMO SS    25m  22.16 
186  Renat Zaripov  2007  AT2307  ÖSMO SS    25m  23.22 
185  Nils Zander  2008  AD2108  ÖSMO SS    25m  24.35 

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Martin Oskarsson  2009  AA2909  ÖSMO SS    25m  20.74 
117  Robin Andersson  2009  AH2909  ÖSMO SS    25m  20.22 
125  Adrian Eriksson  2008  AG3508  ÖSMO SS    25m  18.00 
182  Jayqe von Gyllenpalm  2009  AA3909  ÖSMO SS    25m  19.49 
152  Emanuel Liljestedt  2008  AD6108  ÖSMO SS    25m  20.47 

 
 
Gren 5, 25m Ryggsim Flickor  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
140  Klara Jinton  2014    ÖSMO SS    25m   
135  Elvira Hansen Ohnback  2013    ÖSMO SS    25m   
120  Tyra Bergendahl  2012    ÖSMO SS    25m   
131  Hanna Flisek  2011    ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
156  Joline Lund  2010    ÖSMO SS    25m   
188  Hilda Öhman  2010    ÖSMO SS    25m   
127  Mira Eriksson  2013    ÖSMO SS    25m  1:00.07 
130  Elly Fahlén  2010    ÖSMO SS    25m   
172  Agnes Sjödin  2011    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
177  Tyra Tvedberg  2011    ÖSMO SS    25m  44.64 
162  Meya Nissén  2011    ÖSMO SS    25m  40.93 
187  Elsa Öhman  2010    ÖSMO SS    25m  35.30 
173  Emelie Svärdsén  2012    ÖSMO SS    25m  40.85 
155  Sigrid Lindfors  2012    ÖSMO SS    25m  41.84 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Felicia Hoffman  2011    ÖSMO SS    25m  28.34 
116  Ines Andersson  2011  AE2211  ÖSMO SS    25m  27.60 
169  Emilia Rosborg  2011  AA7411  ÖSMO SS    25m  26.51 
133  Linnea Glavas  2011  AA6411  ÖSMO SS    25m  26.57 
170  Céline Salander  2008  BG5008  ÖSMO SS    25m  28.23 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Emelie Andrée  2011    ÖSMO SS    25m  26.35 
161  Ebba Månsson  2009  AD5209  ÖSMO SS    25m  24.76 
134  Agnes Hammarwall Axner  2010    ÖSMO SS    25m  24.23 
181  Nadia Wigren  2009  AI0809  ÖSMO SS    25m  24.41 
180  Nova Westman  2011    ÖSMO SS    25m  24.82 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Molly Moback  2009  AI9609  ÖSMO SS    25m  24.08 
138  Hanna Holmström  2009  AD4209  ÖSMO SS    25m  23.46 
150  Clara Köster  2008  AN7208  ÖSMO SS    25m  21.98 
149  Ida Källman  2006  BE5206  ÖSMO SS    25m  23.18 
124  Moa Elmström Vestin  2006  BS5806  ÖSMO SS    25m  23.99 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
153  Alva Lindberg  2008  AF6608  ÖSMO SS    25m  20.09 
132  Audrey Glavas  2008  AD8408  ÖSMO SS    25m  19.97 
171  Leah Sjögren Kienast  2007  AL8207  ÖSMO SS    25m  19.09 
168  Amanda Rosborg  2008  AH1208  ÖSMO SS    25m  19.62 
176  Lina Thunvall  2008  AG0808  ÖSMO SS    25m  20.04 

 
 
Gren 6, 25m Ryggsim Pojkar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
141  Noak Jinton  2012    ÖSMO SS    25m   
166  Ernst Pettersson  2010    ÖSMO SS    25m   
142  Kasper Johansson  2012    ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
139  Max Hultin  2012    ÖSMO SS    25m   
178  Axel Waldenlind  2012    ÖSMO SS    25m  48.92 
164  Linus Nygren  2012    ÖSMO SS    25m  48.92 
122  Anton Bohman  2012    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
175  Mikael Söderlindh  2010    ÖSMO SS    25m  41.49 
159  Charlie Moback  2011    ÖSMO SS    25m  30.91 
163  Hampus Nygren  2010  AB6310  ÖSMO SS    25m  27.40 
119  Theo Aster  2009  AE5309  ÖSMO SS    25m  29.62 
128  Natheo Eriksson  2011    ÖSMO SS    25m  35.18 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
183  Jayzon von Gyllenpalm  2008  AD7108  ÖSMO SS    25m  27.25 
186  Renat Zaripov  2007  AT2307  ÖSMO SS    25m  24.18 
152  Emanuel Liljestedt  2008  AD6108  ÖSMO SS    25m  23.37 
117  Robin Andersson  2009  AH2909  ÖSMO SS    25m  23.67 
154  Nils Lindfors  2009  AH3109  ÖSMO SS    25m  25.04 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
182  Jayqe von Gyllenpalm  2009  AA3909  ÖSMO SS    25m  23.30 
165  Martin Oskarsson  2009  AA2909  ÖSMO SS    25m  22.57 
125  Adrian Eriksson  2008  AG3508  ÖSMO SS    25m  21.01 
145  Andreas Kvist  2009  AE7309  ÖSMO SS    25m  22.01 
185  Nils Zander  2008  AD2108  ÖSMO SS    25m  23.02 

 
 
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  Tyra Bergendahl  2012    ÖSMO SS    25m   
121  Darja Bjöhle  2012    ÖSMO SS    25m   
131  Hanna Flisek  2011    ÖSMO SS    25m   
177  Tyra Tvedberg  2011    ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
135  Elvira Hansen Ohnback  2013    ÖSMO SS    25m   
188  Hilda Öhman  2010    ÖSMO SS    25m   
130  Elly Fahlén  2010    ÖSMO SS    25m   
150  Clara Köster  2008  AN7208  ÖSMO SS    25m   
172  Agnes Sjödin  2011    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
156  Joline Lund  2010    ÖSMO SS    25m   
127  Mira Eriksson  2013    ÖSMO SS    25m  1:01.93 
173  Emelie Svärdsén  2012    ÖSMO SS    25m  45.85 
162  Meya Nissén  2011    ÖSMO SS    25m  51.59 
155  Sigrid Lindfors  2012    ÖSMO SS    25m  1:05.47 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Felicia Hoffman  2011    ÖSMO SS    25m  44.89 
170  Céline Salander  2008  BG5008  ÖSMO SS    25m  34.16 
118  Emelie Andrée  2011    ÖSMO SS    25m  32.12 
116  Ines Andersson  2011  AE2211  ÖSMO SS    25m  32.47 
134  Agnes Hammarwall Axner  2010    ÖSMO SS    25m  34.43 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
157  Novali Lundbohm  2010    ÖSMO SS    25m  30.94 
124  Moa Elmström Vestin  2006  BS5806  ÖSMO SS    25m  28.34 
160  Molly Moback  2009  AI9609  ÖSMO SS    25m  26.44 
161  Ebba Månsson  2009  AD5209  ÖSMO SS    25m  28.34 
169  Emilia Rosborg  2011  AA7411  ÖSMO SS    25m  29.30 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
138  Hanna Holmström  2009  AD4209  ÖSMO SS    25m  25.64 
180  Nova Westman  2011    ÖSMO SS    25m  24.99 
149  Ida Källman  2006  BE5206  ÖSMO SS    25m  22.88 
181  Nadia Wigren  2009  AI0809  ÖSMO SS    25m  24.50 
133  Linnea Glavas  2011  AA6411  ÖSMO SS    25m  25.10 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
171  Leah Sjögren Kienast  2007  AL8207  ÖSMO SS    25m  22.76 
132  Audrey Glavas  2008  AD8408  ÖSMO SS    25m  20.74 
168  Amanda Rosborg  2008  AH1208  ÖSMO SS    25m  19.57 
176  Lina Thunvall  2008  AG0808  ÖSMO SS    25m  19.98 
153  Alva Lindberg  2008  AF6608  ÖSMO SS    25m  22.20 

 
 
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
141  Noak Jinton  2012    ÖSMO SS    25m   
164  Linus Nygren  2012    ÖSMO SS    25m   
166  Ernst Pettersson  2010    ÖSMO SS    25m   
122  Anton Bohman  2012    ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
178  Axel Waldenlind  2012    ÖSMO SS    25m  49.79 
175  Mikael Söderlindh  2010    ÖSMO SS    25m  42.27 
159  Charlie Moback  2011    ÖSMO SS    25m  47.91 
139  Max Hultin  2012    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
128  Natheo Eriksson  2011    ÖSMO SS    25m  39.11 
154  Nils Lindfors  2009  AH3109  ÖSMO SS    25m  30.83 
119  Theo Aster  2009  AE5309  ÖSMO SS    25m  30.12 
183  Jayzon von Gyllenpalm  2008  AD7108  ÖSMO SS    25m  30.64 
144  Linus Kvarnström  2011    ÖSMO SS    25m  38.67 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
163  Hampus Nygren  2010  AB6310  ÖSMO SS    25m  29.32 
185  Nils Zander  2008  AD2108  ÖSMO SS    25m  26.31 
186  Renat Zaripov  2007  AT2307  ÖSMO SS    25m  25.34 
145  Andreas Kvist  2009  AE7309  ÖSMO SS    25m  26.17 
123  Artjoms Bolsakovs  2007    ÖSMO SS    25m  26.93 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Martin Oskarsson  2009  AA2909  ÖSMO SS    25m  25.23 
152  Emanuel Liljestedt  2008  AD6108  ÖSMO SS    25m  23.90 
117  Robin Andersson  2009  AH2909  ÖSMO SS    25m  21.65 
125  Adrian Eriksson  2008  AG3508  ÖSMO SS    25m  22.93 
182  Jayqe von Gyllenpalm  2009  AA3909  ÖSMO SS    25m  25.22 

 
 
Gren 9, 25m Frisim Damer (Öppen)  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
120  Tyra Bergendahl  2012    ÖSMO SS    25m   
131  Hanna Flisek  2011    ÖSMO SS    25m   
156  Joline Lund  2010    ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
150  Clara Köster  2008  AN7208  ÖSMO SS    25m   
172  Agnes Sjödin  2011    ÖSMO SS    25m   
188  Hilda Öhman  2010    ÖSMO SS    25m   
130  Elly Fahlén  2010    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
135  Elvira Hansen Ohnback  2013    ÖSMO SS    25m   
162  Meya Nissén  2011    ÖSMO SS    25m   
127  Mira Eriksson  2013    ÖSMO SS    25m  55.06 
140  Klara Jinton  2014    ÖSMO SS    25m   
203  Theresia Bergendahl  1980    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
173  Emelie Svärdsén  2012    ÖSMO SS    25m  44.83 
187  Elsa Öhman  2010    ÖSMO SS    25m  37.12 
118  Emelie Andrée  2011    ÖSMO SS    25m  30.24 
137  Felicia Hoffman  2011    ÖSMO SS    25m  35.37 
155  Sigrid Lindfors  2012    ÖSMO SS    25m  44.68 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
116  Ines Andersson  2011  AE2211  ÖSMO SS    25m  28.71 
169  Emilia Rosborg  2011  AA7411  ÖSMO SS    25m  24.47 
134  Agnes Hammarwall Axner  2010    ÖSMO SS    25m  23.07 
170  Céline Salander  2008  BG5008  ÖSMO SS    25m  23.24 
180  Nova Westman  2011    ÖSMO SS    25m  25.17 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Ebba Månsson  2009  AD5209  ÖSMO SS    25m  21.77 
160  Molly Moback  2009  AI9609  ÖSMO SS    25m  20.73 
181  Nadia Wigren  2009  AI0809  ÖSMO SS    25m  19.51 
138  Hanna Holmström  2009  AD4209  ÖSMO SS    25m  19.77 
124  Moa Elmström Vestin  2006  BS5806  ÖSMO SS    25m  21.29 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
133  Linnea Glavas  2011  AA6411  ÖSMO SS    25m  19.37 
214  Louise Mikiasson  1982    ÖSMO SS    25m  17.00 
153  Alva Lindberg  2008  AF6608  ÖSMO SS    25m  16.34 
168  Amanda Rosborg  2008  AH1208  ÖSMO SS    25m  16.93 
149  Ida Källman  2006  BE5206  ÖSMO SS    25m  17.43 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
176  Lina Thunvall  2008  AG0808  ÖSMO SS    25m  16.05 
171  Leah Sjögren Kienast  2007  AL8207  ÖSMO SS    25m  15.84 
205  Elin Carlsson  1975    ÖSMO SS    25m  13.62 
143  Fiona Karlsson  2004  AE6404  ÖSMO SS    25m  14.08 
132  Audrey Glavas  2008  AD8408  ÖSMO SS    25m  16.01 

 
 
Gren 10, 25m Frisim Herrar (Öppen)  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
141  Noak Jinton  2012    ÖSMO SS    25m   
175  Mikael Söderlindh  2010    ÖSMO SS    25m   
122  Anton Bohman  2012    ÖSMO SS    25m   
139  Max Hultin  2012    ÖSMO SS    25m   
144  Linus Kvarnström  2011    ÖSMO SS    25m  39.40 

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
128  Natheo Eriksson  2011    ÖSMO SS    25m  32.67 
119  Theo Aster  2009  AE5309  ÖSMO SS    25m  24.70 
159  Charlie Moback  2011    ÖSMO SS    25m  30.74 
               

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Artjoms Bolsakovs  2007    ÖSMO SS    25m  23.29 
163  Hampus Nygren  2010  AB6310  ÖSMO SS    25m  20.63 
145  Andreas Kvist  2009  AE7309  ÖSMO SS    25m  19.08 
183  Jayzon von Gyllenpalm  2008  AD7108  ÖSMO SS    25m  19.52 
154  Nils Lindfors  2009  AH3109  ÖSMO SS    25m  21.26 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
185  Nils Zander  2008  AD2108  ÖSMO SS    25m  19.04 
182  Jayqe von Gyllenpalm  2009  AA3909  ÖSMO SS    25m  18.54 
165  Martin Oskarsson  2009  AA2909  ÖSMO SS    25m  17.53 
186  Renat Zaripov  2007  AT2307  ÖSMO SS    25m  17.81 
152  Emanuel Liljestedt  2008  AD6108  ÖSMO SS    25m  18.86 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
117  Robin Andersson  2009  AH2909  ÖSMO SS    25m  17.31 
125  Adrian Eriksson  2008  AG3508  ÖSMO SS    25m  16.46 
217  Fredrik Karlsson  1967    ÖSMO SS    25m   
189  Sven Öhman  1970    ÖSMO SS    25m  14.79 
219  Jonas Tvedberg  1979    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Stefan Rosborg  1979    ÖSMO SS    25m  18.48 
195  Max Claesson  2004  AB1904  ÖSMO SS    25m  12.59 
147  Jonas Kvist  2006  AD0706  ÖSMO SS    25m  14.26 
198  Jimmy Lund  1980    ÖSMO SS    25m  11.80 
194  Jonathan Runsten  2005  AS8505  ÖSMO SS    25m  14.99 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
200  Michael Andrée  2004  AX7904  SÖDERTÖRN    25m  12.67 
204  Liam Björklund  2003  AB6503  SÖDERTÖRN    25m  16.43 
148  Mattias Kvist  2003  AB5503  SÖDERTÖRN    25m  11.22 
206  Henry Plavans  2005  AB6105  SÖDERTÖRN    25m  13.03 
196  Daniel Oscarsson  1972    ÖSMO SS    25m  14.23 

 
 
Gren 11, Familjelagkapp 3x25m  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
207  Team Swärdsén Potatisarna    ÖSMO SS    25m   
136  Familjen Hoffman    ÖSMO SS    25m   
212  Team Widgren    ÖSMO SS    25m   
199  Familjen Andersson    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Team Pettersson Sjöstjärnorna    ÖSMO SS    25m   
208  Team Roeck    ÖSMO SS    25m   
197  Familjen Oscarsson    ÖSMO SS    25m   
213  Familjen Öhman    ÖSMO SS    25m   
126  Familjen Eriksson    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
222  Team Larsson  2000    ÖSMO SS    25m   
221  Team Tölund  1900    ÖSMO SS    25m   
220  Familjen Köster  1900    ÖSMO SS    25m   
201  Familjen Glavson    ÖSMO SS    25m   
218  Team Power Girls  2009    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
216  Team Superfiskarna  1900    ÖSMO SS    25m   
211  Team Södertörn    ÖSMO SS    25m   
146  Familjen Kvist    ÖSMO SS    25m  43.27 
202  Familjen Rosborg    ÖSMO SS    25m   

 
 
Gren 12, 4X50m Uppvisning  Finaler (1) 
Heat 1 (1) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
215  Ösmo Lag2  1900    ÖSMO SS    25m   
192  Södertörn Lag1    SÖDERTÖRN    25m  1:57.00 
193  Ösmo Lag1    ÖSMO SS    25m  1:57.00 
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  15 december 2019 
Licensierad till: Ösmo Simsällskap  Utskriftstid  19:24