Heatlista 
 
  Tävling  Ösmo Race HT 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Ösmo    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  Ösmo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
 
Gren 9, 25m Frisim Damer  Finaler (8) 
Sponsor: Team Sportia 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
81  Hilda Öhman  2010    ÖSMO SS    25m   
18  Elly Fahlén  2010    ÖSMO SS    25m   
16  Mira Eriksson  2013    ÖSMO SS    25m   
Ines Andersson  2011    ÖSMO SS    25m   
23  Felicia Hoffman  2011    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Emelie Andrée  2011    ÖSMO SS    25m   
79  Elsa Öhman  2010    ÖSMO SS    25m   
25  Eveline Hök  2011    ÖSMO SS    25m   
50  Molly Moback  2009  AI9609  ÖSMO SS    25m   
46  Novali Lundbohm  2010    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
70  Tindra Vahermägi  2006  BS5606  ÖSMO SS    25m   
26  Eira Jörebo  2012    ÖSMO SS    25m  46.00 
84  Halley Premberg Liljehamm  2010    ÖSMO SS    25m  45.00 
58  Hailey Premberg Liljehamm  2010    ÖSMO SS    25m  45.00 
83  Nova Westman  2011    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
68  Agnes Sjödin  2011    ÖSMO SS    25m  37.00 
71  Moa Elmström Vestin  2006    ÖSMO SS    25m  29.99 
Agnes Axner Hammarwall  2010  AC0810  ÖSMO SS    25m  27.26 
63  Emilia Rosborg  2011  AA7411  ÖSMO SS    25m  29.71 
73  Nadja Wigren  2009    ÖSMO SS    25m  35.27 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Linnea Glavas  2011  AA6411  ÖSMO SS    25m  25.48 
24  Hanna Holmström  2009  AD4209  ÖSMO SS    25m  24.17 
59  Cornelia Prinselaar  2008    ÖSMO SS    25m  24.03 
75  Alva Zander  2006  BE1406  ÖSMO SS    25m  24.10 
57  Erika Pasanen  2007  BJ3207  ÖSMO SS    25m  24.49 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Ebba Månsson  2009  AD5209  ÖSMO SS    25m  22.94 
36  Ida Källman  2006  BE5206  ÖSMO SS    25m  20.45 
41  Alva Lindberg  2008  AF6608  ÖSMO SS    25m  18.77 
37  Clara Köster  2008  AN7208  ÖSMO SS    25m  19.33 
61  Lova Rasmussen  2008  AZ4808  ÖSMO SS    25m  21.06 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
22  Saga Gustavsson  2008  AD9408  ÖSMO SS    25m  18.36 
67  Leah Sandelius  2007  AL8207  ÖSMO SS    25m  17.73 
62  Amanda Rosborg  2008  AH1208  ÖSMO SS    25m  17.53 
69  Lina Thunvall  2008  AG0808  ÖSMO SS    25m  17.59 
90  Julia Oscarsson  2006  AF9806  ÖSMO SS    25m  17.75 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
19  Audrey Glavas  2008  AD8408  ÖSMO SS    25m  16.71 
93  Agnes Öhman  2006  AG2406  ÖSMO SS    25m  15.85 
12  Elin Carlsson  1975    ÖSMO SS    25m  13.62 
91  Meja Thunvall  2006  AG9206  ÖSMO SS    25m  15.20 
92  Freja Vesterlund  2006  AA7606  ÖSMO SS    25m  16.31 

 
 
Gren 10, 25m Frisim Herrar  Finaler (6) 
Sponsor: Team Sportia 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
88  Dennis Asplund  1990  AI3990  ÖSMO SS    25m   
Marcus Andrée  2008    ÖSMO SS    25m   
89  Linus Nygren  2012    ÖSMO SS    25m   
29  Gösta Karlsson  2010    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
30  Edvin Kruuse  2011    ÖSMO SS    25m   
48  Elvis Melander  2009    ÖSMO SS    25m   
17  Natheo Eriksson  2011    ÖSMO SS    25m  54.44 
65  William Rosenblad  2011    ÖSMO SS    25m  56.50 
31  Linus Kvarnström  2011    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
60  Maximiliam Prinselaar  2010    ÖSMO SS    25m  49.91 
38  Caspar Leon  2011    ÖSMO SS    25m  38.00 
42  Nils Lindfors  2009  AH3109  ÖSMO SS    25m  25.69 
52  Hampus Nygren  2010    ÖSMO SS    25m  27.64 
Emil Asplund  2012    ÖSMO SS    25m  41.50 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Sixten Jörebo  2009  AE6309  ÖSMO SS    25m  25.51 
32  Andreas Kvist  2009  AE7309  ÖSMO SS    25m  22.15 
56  Martin Oskarsson  2009  AA2909  ÖSMO SS    25m  21.14 
76  Nils Zander  2008  AD2108  ÖSMO SS    25m  21.57 
Robin Andersson  2009  AH2909  ÖSMO SS    25m  23.31 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Renat Zaripov  2007    ÖSMO SS    25m  21.00 
40  Emanuel Liljestedt  2008  AD6108  ÖSMO SS    25m  18.86 
34  Jonas Kvist  2006  AD0706  ÖSMO SS    25m  15.42 
85  Jonathan Runsten  2005  AS8505  ÖSMO SS    25m  17.92 
15  Adrian Eriksson  2008  AG3508  ÖSMO SS    25m  18.93 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
82  Sven Öhman  1970    ÖSMO SS    25m  14.79 
87  Michael Andrée  2004  AX7904  ÖSMO SS    25m  14.00 
35  Mattias Kvist  2003  AB5503  ÖSMO SS    25m  11.77 
14  Max Claesson  2004  AB1904  ÖSMO SS    25m  13.77 
54  Daniel Oscarsson  1972    ÖSMO SS    25m  14.23 

 
 
Gren 11, Familjelagkapp 3x25m  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
105  Familjen Andersson    ÖSMO SS    25m   
100  Team Sandhamn    ÖSMO SS    25m   
96  Fam Nateo Eriksson    ÖSMO SS    25m   
98  Fam Marabou    ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
106  Lag Pippi    ÖSMO SS    25m   
21  Familjen Glavson    ÖSMO SS    25m   
99  Fam Nutella    ÖSMO SS    25m   
80  Familjen Öhman    ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
27  Familjen Jörebo    ÖSMO SS    25m   
95  Fam Mira Eriksson    ÖSMO SS    25m   
39  Familjen Leon    ÖSMO SS    25m   
97  Familjen Köster    ÖSMO SS    25m   
Familjen Asplund    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
94  Lag Thölund    ÖSMO SS    25m   
55  Familjen Oscarsson    ÖSMO SS    25m   
13  Familjen Claesson    ÖSMO SS    25m   
33  Familjen Kvist    ÖSMO SS    25m   
64  Familjen Rosborg    ÖSMO SS    25m   

 
 
Gren 12, 4X50m Medley Mixed  Finaler (1) 
Heat 1 (1) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
101  Team C1    ÖSMO SS    25m   
102  Team Masters  1900    ÖSMO SS    25m   
103  Team C2    ÖSMO SS    25m   
104  Team T3    ÖSMO SS    25m   

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Ösmo Simsällskap  Utskriftstid  15:56