Heatlista 
 
  Tävling  Ösmo Race HT 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Ösmo    Utskriftstid  13:15   
  Arrangör  Ösmo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
57  Erika Pasanen  2007  BJ3207  ÖSMO SS    25m   
84  Halley Premberg Liljehamm  2010    ÖSMO SS    25m   
Agnes Axner Hammarwall  2010  AC0810  ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Emilia Rosborg  2011  AA7411  ÖSMO SS    25m   
70  Tindra Vahermägi  2006  BS5606  ÖSMO SS    25m   
23  Felicia Hoffman  2011    ÖSMO SS    25m   
73  Nadja Wigren  2009    ÖSMO SS    25m   
58  Hailey Premberg Liljehamm  2010    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Linnea Glavas  2011  AA6411  ÖSMO SS    25m   
75  Alva Zander  2006  BE1406  ÖSMO SS    25m  32.25 
50  Molly Moback  2009  AI9609  ÖSMO SS    25m  29.20 
71  Moa Elmström Vestin  2006    ÖSMO SS    25m  32.24 
83  Nova Westman  2011    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Ebba Månsson  2009  AD5209  ÖSMO SS    25m  26.73 
37  Clara Köster  2008  AN7208  ÖSMO SS    25m  24.66 
62  Amanda Rosborg  2008  AH1208  ÖSMO SS    25m  20.64 
24  Hanna Holmström  2009  AD4209  ÖSMO SS    25m  23.02 
36  Ida Källman  2006  BE5206  ÖSMO SS    25m  24.84 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
41  Alva Lindberg  2008  AF6608  ÖSMO SS    25m  19.90 
22  Saga Gustavsson  2008  AD9408  ÖSMO SS    25m  18.69 
19  Audrey Glavas  2008  AD8408  ÖSMO SS    25m  17.03 
69  Lina Thunvall  2008  AG0808  ÖSMO SS    25m  17.63 
67  Leah Sandelius  2007  AL8207  ÖSMO SS    25m  19.10 

 
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar  Finaler (3) 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
52  Hampus Nygren  2010    ÖSMO SS    25m   
Robin Andersson  2009  AH2909  ÖSMO SS    25m   
60  Maximiliam Prinselaar  2010    ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
32  Andreas Kvist  2009  AE7309  ÖSMO SS    25m   
76  Nils Zander  2008  AD2108  ÖSMO SS    25m  29.45 
77  Renat Zaripov  2007    ÖSMO SS    25m  33.00 
Marcus Andrée  2008    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Martin Oskarsson  2009  AA2909  ÖSMO SS    25m  22.80 
40  Emanuel Liljestedt  2008  AD6108  ÖSMO SS    25m  20.75 
35  Mattias Kvist  2003  AB5503  ÖSMO SS    25m  15.80 
15  Adrian Eriksson  2008  AG3508  ÖSMO SS    25m  19.56 
85  Jonathan Runsten  2005  AS8505  ÖSMO SS    25m  21.21 

 
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
74  Gry Wressel  2010    ÖSMO SS    25m   
47  Olivia Lundbohm  2008    ÖSMO SS    25m   
16  Mira Eriksson  2013    ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
70  Tindra Vahermägi  2006  BS5606  ÖSMO SS    25m   
43  Sigrid Lindfors  2012    ÖSMO SS    25m   
23  Felicia Hoffman  2011    ÖSMO SS    25m   
50  Molly Moback  2009  AI9609  ÖSMO SS    25m   
46  Novali Lundbohm  2010    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Nova Westman  2011    ÖSMO SS    25m   
25  Eveline Hök  2011    ÖSMO SS    25m  49.78 
84  Halley Premberg Liljehamm  2010    ÖSMO SS    25m  45.00 
20  Linnea Glavas  2011  AA6411  ÖSMO SS    25m  48.50 
26  Eira Jörebo  2012    ÖSMO SS    25m  1:00.00 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
58  Hailey Premberg Liljehamm  2010    ÖSMO SS    25m  45.00 
Ines Andersson  2011    ÖSMO SS    25m  40.05 
45  Joline Lund  2010    ÖSMO SS    25m  39.49 
73  Nadja Wigren  2009    ÖSMO SS    25m  39.66 
79  Elsa Öhman  2010    ÖSMO SS    25m  41.80 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Emelie Andrée  2011    ÖSMO SS    25m  38.83 
18  Elly Fahlén  2010    ÖSMO SS    25m  33.59 
71  Moa Elmström Vestin  2006    ÖSMO SS    25m  28.57 
59  Cornelia Prinselaar  2008    ÖSMO SS    25m  32.99 
81  Hilda Öhman  2010    ÖSMO SS    25m  36.56 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
37  Clara Köster  2008  AN7208  ÖSMO SS    25m  27.63 
Agnes Axner Hammarwall  2010  AC0810  ÖSMO SS    25m  27.39 
51  Ebba Månsson  2009  AD5209  ÖSMO SS    25m  26.51 
75  Alva Zander  2006  BE1406  ÖSMO SS    25m  27.16 
63  Emilia Rosborg  2011  AA7411  ÖSMO SS    25m  27.54 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
24  Hanna Holmström  2009  AD4209  ÖSMO SS    25m  25.93 
36  Ida Källman  2006  BE5206  ÖSMO SS    25m  24.79 
61  Lova Rasmussen  2008  AZ4808  ÖSMO SS    25m  22.79 
22  Saga Gustavsson  2008  AD9408  ÖSMO SS    25m  24.79 
57  Erika Pasanen  2007  BJ3207  ÖSMO SS    25m  25.29 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
69  Lina Thunvall  2008  AG0808  ÖSMO SS    25m  22.32 
41  Alva Lindberg  2008  AF6608  ÖSMO SS    25m  21.44 
67  Leah Sandelius  2007  AL8207  ÖSMO SS    25m  20.89 
19  Audrey Glavas  2008  AD8408  ÖSMO SS    25m  20.91 
62  Amanda Rosborg  2008  AH1208  ÖSMO SS    25m  21.61 

 
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Marcus Andrée  2008    ÖSMO SS    25m   
11  Artjom Bolsakovs  2007    ÖSMO SS    25m   
30  Edvin Kruuse  2011    ÖSMO SS    25m   
49  Charlie Moback  2011    ÖSMO SS    25m   
78  Charlie Zetterberg  2012    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
65  William Rosenblad  2011    ÖSMO SS    25m   
29  Gösta Karlsson  2010    ÖSMO SS    25m   
38  Caspar Leon  2011    ÖSMO SS    25m  1:07.50 
Viktor Bergvik  2009    ÖSMO SS    25m  1:08.39 
48  Elvis Melander  2009    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
17  Natheo Eriksson  2011    ÖSMO SS    25m  45.47 
60  Maximiliam Prinselaar  2010    ÖSMO SS    25m  41.70 
44  Fred Lindqvist  2009    ÖSMO SS    25m  32.13 
52  Hampus Nygren  2010    ÖSMO SS    25m  36.16 
Emil Asplund  2012    ÖSMO SS    25m  42.50 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Nils Lindfors  2009  AH3109  ÖSMO SS    25m  29.06 
28  Sixten Jörebo  2009  AE6309  ÖSMO SS    25m  25.54 
76  Nils Zander  2008  AD2108  ÖSMO SS    25m  24.90 
Robin Andersson  2009  AH2909  ÖSMO SS    25m  25.09 
56  Martin Oskarsson  2009  AA2909  ÖSMO SS    25m  26.69 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Renat Zaripov  2007    ÖSMO SS    25m  24.50 
32  Andreas Kvist  2009  AE7309  ÖSMO SS    25m  23.45 
85  Jonathan Runsten  2005  AS8505  ÖSMO SS    25m  20.83 
15  Adrian Eriksson  2008  AG3508  ÖSMO SS    25m  23.10 
40  Emanuel Liljestedt  2008  AD6108  ÖSMO SS    25m  24.06 

 
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
83  Nova Westman  2011    ÖSMO SS    25m   
81  Hilda Öhman  2010    ÖSMO SS    25m   
74  Gry Wressel  2010    ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
70  Tindra Vahermägi  2006  BS5606  ÖSMO SS    25m   
50  Molly Moback  2009  AI9609  ÖSMO SS    25m   
18  Elly Fahlén  2010    ÖSMO SS    25m   
               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Felicia Hoffman  2011    ÖSMO SS    25m   
Agnes Axner Hammarwall  2010  AC0810  ÖSMO SS    25m   
79  Elsa Öhman  2010    ÖSMO SS    25m   
47  Olivia Lundbohm  2008    ÖSMO SS    25m   
45  Joline Lund  2010    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Novali Lundbohm  2010    ÖSMO SS    25m   
25  Eveline Hök  2011    ÖSMO SS    25m  1:10.40 
Ines Andersson  2011    ÖSMO SS    25m  51.98 
Emelie Andrée  2011    ÖSMO SS    25m  55.77 
26  Eira Jörebo  2012    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
58  Hailey Premberg Liljehamm  2010    ÖSMO SS    25m  45.00 
63  Emilia Rosborg  2011  AA7411  ÖSMO SS    25m  35.31 
57  Erika Pasanen  2007  BJ3207  ÖSMO SS    25m  32.13 
73  Nadja Wigren  2009    ÖSMO SS    25m  32.73 
84  Halley Premberg Liljehamm  2010    ÖSMO SS    25m  45.00 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Lova Rasmussen  2008  AZ4808  ÖSMO SS    25m  30.72 
51  Ebba Månsson  2009  AD5209  ÖSMO SS    25m  30.24 
20  Linnea Glavas  2011  AA6411  ÖSMO SS    25m  29.65 
59  Cornelia Prinselaar  2008    ÖSMO SS    25m  29.75 
71  Moa Elmström Vestin  2006    ÖSMO SS    25m  30.36 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
24  Hanna Holmström  2009  AD4209  ÖSMO SS    25m  29.04 
37  Clara Köster  2008  AN7208  ÖSMO SS    25m  26.45 
22  Saga Gustavsson  2008  AD9408  ÖSMO SS    25m  24.45 
75  Alva Zander  2006  BE1406  ÖSMO SS    25m  26.32 
36  Ida Källman  2006  BE5206  ÖSMO SS    25m  26.49 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
67  Leah Sandelius  2007  AL8207  ÖSMO SS    25m  24.18 
69  Lina Thunvall  2008  AG0808  ÖSMO SS    25m  22.67 
19  Audrey Glavas  2008  AD8408  ÖSMO SS    25m  20.91 
62  Amanda Rosborg  2008  AH1208  ÖSMO SS    25m  22.59 
41  Alva Lindberg  2008  AF6608  ÖSMO SS    25m  23.82 

 
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
44  Fred Lindqvist  2009    ÖSMO SS    25m   
Marcus Andrée  2008    ÖSMO SS    25m   
17  Natheo Eriksson  2011    ÖSMO SS    25m   
48  Elvis Melander  2009    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
49  Charlie Moback  2011    ÖSMO SS    25m   
Viktor Bergvik  2009    ÖSMO SS    25m   
31  Linus Kvarnström  2011    ÖSMO SS    25m   
30  Edvin Kruuse  2011    ÖSMO SS    25m   
29  Gösta Karlsson  2010    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
78  Charlie Zetterberg  2012    ÖSMO SS    25m   
38  Caspar Leon  2011    ÖSMO SS    25m  48.50 
Emil Asplund  2012    ÖSMO SS    25m  44.50 
52  Hampus Nygren  2010    ÖSMO SS    25m  46.72 
60  Maximiliam Prinselaar  2010    ÖSMO SS    25m  57.23 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
66  Vilgot Rydholm  2010    ÖSMO SS    25m  40.00 
42  Nils Lindfors  2009  AH3109  ÖSMO SS    25m  39.43 
32  Andreas Kvist  2009  AE7309  ÖSMO SS    25m  30.35 
11  Artjom Bolsakovs  2007    ÖSMO SS    25m  34.49 
28  Sixten Jörebo  2009  AE6309  ÖSMO SS    25m  40.00 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
76  Nils Zander  2008  AD2108  ÖSMO SS    25m  27.93 
40  Emanuel Liljestedt  2008  AD6108  ÖSMO SS    25m  27.50 
Robin Andersson  2009  AH2909  ÖSMO SS    25m  25.88 
53  Felix Ohnback  2008  AK1508  ÖSMO SS    25m  27.48 
15  Adrian Eriksson  2008  AG3508  ÖSMO SS    25m  27.65 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Martin Oskarsson  2009  AA2909  ÖSMO SS    25m  25.42 
85  Jonathan Runsten  2005  AS8505  ÖSMO SS    25m  23.99 
14  Max Claesson  2004  AB1904  ÖSMO SS    25m  17.32 
34  Jonas Kvist  2006  AD0706  ÖSMO SS    25m  19.93 
77  Renat Zaripov  2007    ÖSMO SS    25m  24.50 

 
 
Gren 7, 100m Medley Damer  Finaler (3) 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
71  Moa Elmström Vestin  2006    ÖSMO SS    25m   
50  Molly Moback  2009  AI9609  ÖSMO SS    25m   
36  Ida Källman  2006  BE5206  ÖSMO SS    25m  2:06.87 
51  Ebba Månsson  2009  AD5209  ÖSMO SS    25m  2:11.95 
73  Nadja Wigren  2009    ÖSMO SS    25m   

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
37  Clara Köster  2008  AN7208  ÖSMO SS    25m  1:57.92 
75  Alva Zander  2006  BE1406  ÖSMO SS    25m  1:44.43 
62  Amanda Rosborg  2008  AH1208  ÖSMO SS    25m  1:40.44 
22  Saga Gustavsson  2008  AD9408  ÖSMO SS    25m  1:41.97 
24  Hanna Holmström  2009  AD4209  ÖSMO SS    25m  1:57.20 

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
41  Alva Lindberg  2008  AF6608  ÖSMO SS    25m  1:40.13 
67  Leah Sandelius  2007  AL8207  ÖSMO SS    25m  1:32.73 
12  Elin Carlsson  1975    ÖSMO SS    25m  1:19.33 
19  Audrey Glavas  2008  AD8408  ÖSMO SS    25m  1:27.68 
69  Lina Thunvall  2008  AG0808  ÖSMO SS    25m  1:33.18 

 
 
Gren 8, 100m Medley Herrar  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
32  Andreas Kvist  2009  AE7309  ÖSMO SS    25m   
76  Nils Zander  2008  AD2108  ÖSMO SS    25m  2:06.73 
40  Emanuel Liljestedt  2008  AD6108  ÖSMO SS    25m  2:08.89 
               

 
Heat 2 (2) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Martin Oskarsson  2009  AA2909  ÖSMO SS    25m  2:01.90 
85  Jonathan Runsten  2005  AS8505  ÖSMO SS    25m  1:30.51 
35  Mattias Kvist  2003  AB5503  ÖSMO SS    25m  1:03.73 
34  Jonas Kvist  2006  AD0706  ÖSMO SS    25m  1:21.22 
15  Adrian Eriksson  2008  AG3508  ÖSMO SS    25m  1:57.26 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Ösmo Simsällskap  Utskriftstid  13:15