Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ÖsmoRace HT n2012    Utskriftsdatum  11 december 2012   
  Tävlingsort  ösmo    Utskriftstid  18:56   
  Arrangör  Ösmo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 november 2012         
 
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 7 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Josefsson  2005  Teknik1 Hajen1            2:33.96   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Gabell  2004  Teknik1 Hajen1            1:53.75   
Tyra Marsten  2004  Fisken 2            2:15.41   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelin Vidlund  2003  Teknik1 Hajen1            2:13.25   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Claesson  2002  Teknik 2            1:39.00   
Hanna Josefsson  2002  Teknik 2            1:42.97   
Elsa Marsten  2002  Teknik 2            1:58.71   
Allice Hartell  2002  Teknik 2            2:02.28   
Lisa Sönnergren  2002  Teknik1 Hajen1            2:12.28   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mt Öberg  1986  A-Gruppen            1:14.40   
Cassandra Engback  1999  Medley            1:15.62   
Ulrikca Söderqvist  1994  A-Gruppen            1:20.53   
Kristina Johnsson  2000  Medley            1:23.69   
Cornelia Wennerman  2001  Teknik 2            1:39.90   
Jippa Angantyr  2001  Teknik 2            1:40.09   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Mylläri  2001  Medley            1:23.53   
Arvid Melander  1999  Teknik 2            1:40.97   
Anton Broman  2001  Teknik 2            1:43.37   
Somar Mirkhan  1995  A-Gruppen            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Dahlberg  2004  Teknik1 Hajen1            2:07.94   
Oskar Nyberg  2004  Hajen 1            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Herrar, Finaler 7 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noel Björklund  2005  Hajen 1            2:31.35   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 7 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Josefsson  2005  Teknik1 Hajen1            35.47   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Gabell  2004  Teknik1 Hajen1            22.25   
Bianka Wennerman  2004  Teknik1 Hajen1            25.47   
Tyra Marsten  2004  Fisken 2            28.63   
Fiona Karlsson  2004  Teknik1 Hajen1            35.72   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Ekström  2003  Hajen 1            25.72   
Evelin Vidlund  2003  Teknik1 Hajen1            31.03   
Linnea Wallmon  2003  Teknik1 Hajen1            33.88   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Claesson  2002  Teknik 2            20.75   
Hanna Josefsson  2002  Teknik 2            21.72   
Lisa Sönnergren  2002  Teknik1 Hajen1            26.75   
Elsa Marsten  2002  Teknik 2            27.10   
Allice Hartell  2002  Teknik 2            28.35   
Elvine Peters  2002  Teknik1 Hajen1            29.07   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eva Sigurdsson  2001  Medley            18.21   
Jippa Angantyr  2001  Teknik 2            18.75   
Cornelia Wennerman  2001  Teknik 2            21.13   
                     
 
Gren 25, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 7 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noel Björklund  2005  Hajen 1            37.65   
                     
 
Gren 25, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Nyberg  2004  Hajen 1            26.66   
Anton Dahlberg  2004  Teknik1 Hajen1            27.43   
Max Claesson  2004  Teknik1 Hajen1            31.44   
                     
 
Gren 25, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Mylläri  2001  Medley            14.81   
Anton Broman  2001  Teknik 2            22.38   
                     
 
Gren 30, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yvonne Persson  1988  A-Gruppen            30.69   
Cassandra Engback  1999  Medley            31.63   
Sandra Larsson  1991  A-Gruppen            35.50   
Camilla Loretito  2001  Teknik1 Hajen1            DNS   
Ulrikca Söderqvist  1994  A-Gruppen            DNS   
                     
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Somar Mirkhan  1995  A-Gruppen            34.38   
Marcus Eriksson  2000  Medley            42.25   
Arvid Melander  1999  Teknik 2            DSQ   
                     
 
Gren 40, 25m Ryggsim Damer, Finaler 6 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Vesterlund  2006  Fisken 1            34.81   
Lisa Svedenblad  2006  Fisken 1            52.32   
Mira Jerresten  2007  Fisken 1            1:10.59   
                     
 
Gren 40, 25m Ryggsim Damer, Finaler 7 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Josefsson  2005  Teknik1 Hajen1            26.44   
Isabelle Lundberg  2005  Teknik1 Hajen1            32.38   
                     
 
Gren 40, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Gabell  2004  Teknik1 Hajen1            23.25   
Bianka Wennerman  2004  Teknik1 Hajen1            25.28   
Veronika Hiran  2004  Teknik1 Hajen1            25.66   
Tyra Marsten  2004  Fisken 2            27.03   
Fiona Karlsson  2004  Teknik1 Hajen1            29.63   
Sara Sönnergren  2004  Teknik1 Hajen1            34.56   
Alva Ekenström  2004  Fisken 1            1:05.35   
                     
 
Gren 45, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 6 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Kvist  2006  Fisken 2            36.60   
Benjamin Seidel  2006  Fisken 1            44.72   
Elis Johansson  2006  Fisken 2            56.87   
                     
 
Gren 45, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 7 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Palvans  2005  Teknik1 Hajen1            27.03   
Noel Björklund  2005  Hajen 1            30.44   
Jesper Peters  2005  Fisken 1            32.94   
David Molin  2005  Fisken 1            34.46   
Lucas Ahlblom  2005  Teknik1 Hajen1            DNS   
                     
 
Gren 45, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Nyberg  2004  Hajen 1            26.34   
Max Claesson  2004  Teknik1 Hajen1            27.91   
Anton Dahlberg  2004  Teknik1 Hajen1            29.81   
                     
 
Gren 50, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Ekström  2003  Hajen 1            59.28   
Emilia Lind  2003  Teknik1 Hajen1            1:06.50   
Evelin Vidlund  2003  Teknik1 Hajen1            1:09.25   
                     
 
Gren 50, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Josefsson  2002  Teknik 2            47.06   
Linn Claesson  2002  Teknik 2            50.22   
Allice Hartell  2002  Teknik 2            52.32   
Elsa Marsten  2002  Teknik 2            56.19   
Elvine Peters  2002  Teknik1 Hajen1            1:01.25   
Irina Piskunov  2002  Teknik1 Hajen1            1:02.60   
Lisa Sönnergren  2002  Teknik1 Hajen1            1:05.06   
                     
 
Gren 50, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jippa Angantyr  2001  Teknik 2            46.15   
Cornelia Wennerman  2001  Teknik 2            47.94   
Camilla Loretito  2001  Teknik1 Hajen1            57.40   
Qian-Min Ruan  2001  Teknik1 Hajen1            1:03.41   
                     
 
Gren 55, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Lundell  2003  Teknik1 Hajen1            DNS   
                     
 
Gren 55, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Broman  2001  Teknik 2            44.94   
Sebastian Tegbo  2001  Teknik1 Hajen1            59.33   
                     
 
Gren 65, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Melander  1999  Teknik 2            1:46.03   
Elias Wallmon  1999  Teknik1 Hajen1            2:18.03   
                     
 
Gren 70, 25m Bröstsim Damer, Finaler 6 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Svedenblad  2006  Fisken 1            53.56   
Freja Vesterlund  2006  Fisken 1            54.03   
Julia Oskarsson  2006  Fisken 2            56.22   
                     
 
Gren 70, 25m Bröstsim Damer, Finaler 7 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Josefsson  2005  Teknik1 Hajen1            29.00   
Isabelle Lundberg  2005  Teknik1 Hajen1            36.28   
                     
 
Gren 70, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Gabell  2004  Teknik1 Hajen1            26.50   
Bianka Wennerman  2004  Teknik1 Hajen1            26.81   
Fiona Karlsson  2004  Teknik1 Hajen1            28.16   
Tyra Marsten  2004  Fisken 2            29.72   
Veronika Hiran  2004  Teknik1 Hajen1            29.97   
Sara Sönnergren  2004  Teknik1 Hajen1            34.28   
Alva Ekenström  2004  Fisken 1            45.71   
Ella Crabbe  2004  Teknik1 Hajen1            56.12   
                     
 
Gren 75, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 6 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elis Johansson  2006  Fisken 2            54.47   
                     
 
Gren 75, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 7 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noel Björklund  2005  Hajen 1            32.44   
Henry Palvans  2005  Teknik1 Hajen1            33.18   
Malte Lundberg  2005  Fisken 2            56.53   
Lucas Ahlblom  2005  Teknik1 Hajen1            DNS   
                     
 
Gren 75, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Nyberg  2004  Hajen 1            26.35   
Anton Dahlberg  2004  Teknik1 Hajen1            28.10   
Max Claesson  2004  Teknik1 Hajen1            29.87   
                     
 
Gren 80, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Edfors  2003  Teknik1 Hajen1            57.43   
Linnea Wallmon  2003  Teknik1 Hajen1            1:01.06   
Evelin Vidlund  2003  Teknik1 Hajen1            1:07.31   
Alexandra Ekström  2003  Hajen 1            1:12.28   
Emilia Lind  2003  Teknik1 Hajen1            1:12.69   
                     
 
Gren 80, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Claesson  2002  Teknik 2            53.37   
Hanna Josefsson  2002  Teknik 2            54.71   
Allice Hartell  2002  Teknik 2            57.44   
Irina Piskunov  2002  Teknik1 Hajen1            1:00.13   
Elsa Marsten  2002  Teknik 2            1:00.15   
Lisa Sönnergren  2002  Teknik1 Hajen1            1:08.28   
Elvine Peters  2002  Teknik1 Hajen1            1:10.59   
                     
 
Gren 80, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Wennerman  2001  Teknik 2            49.40   
Jippa Angantyr  2001  Teknik 2            56.00   
Camilla Loretito  2001  Teknik1 Hajen1            58.41   
                     
 
Gren 85, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Lundell  2003  Teknik1 Hajen1            DNS   
                     
 
Gren 85, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Lång  2002  Teknik1 Hajen1            53.56   
Gunnar Karlsson  2002  Teknik1 Hajen1            54.03   
                     
 
Gren 85, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Broman  2001  Teknik 2            54.03   
Sebastian Tegbo  2001  Teknik1 Hajen1            56.50   
                     
 
Gren 90, 100m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ulrikca Söderqvist  1994  A-Gruppen            1:21.40   
Yvonne Persson  1988  A-Gruppen            1:22.79   
Fanny Rehnsbo  1993  A-Gruppen            1:27.29   
Sofie Eriksson  1999  Medley            DNS   
                     
 
Gren 95, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Somar Mirkhan  1995  A-Gruppen            1:24.63   
Arvid Melander  1999  Teknik 2            1:51.21   
Elias Wallmon  1999  Teknik1 Hajen1            2:24.35   
                     
 
Gren 100, 25m Frisim Damer, Finaler 6 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Vesterlund  2006  Fisken 1            41.28   
Lisa Svedenblad  2006  Fisken 1            49.15   
Mira Jerresten  2007  Fisken 1            50.25   
Bodil Midelf  2006  Teknik1 Hajen1            DNS   
                     
 
Gren 100, 25m Frisim Damer, Finaler 7 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Josefsson  2005  Teknik1 Hajen1            25.71   
Isabelle Lundberg  2005  Teknik1 Hajen1            32.72   
                     
 
Gren 100, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Gabell  2004  Teknik1 Hajen1            19.34   
Bianka Wennerman  2004  Teknik1 Hajen1            22.75   
Tyra Marsten  2004  Fisken 2            24.43   
Fiona Karlsson  2004  Teknik1 Hajen1            25.75   
Veronika Hiran  2004  Teknik1 Hajen1            26.84   
Sara Sönnergren  2004  Teknik1 Hajen1            28.38   
                     
 
Gren 105, 25m Frisim Herrar, Finaler 6 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Sandman  2007  Fisken 2            48.93   
Elis Johansson  2006  Fisken 2            58.22   
Benjamin Seidel  2006  Fisken 1            DNS   
                     
 
Gren 105, 25m Frisim Herrar, Finaler 7 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Palvans  2005  Teknik1 Hajen1            23.72   
Noel Björklund  2005  Hajen 1            27.50   
Jesper Peters  2005  Fisken 1            37.69   
David Molin  2005  Fisken 1            38.94   
Elias Larsson  2005  Teknik1 Hajen1            1:04.84   
Lucas Ahlblom  2005  Teknik1 Hajen1            DNS   
                     
 
Gren 105, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Dahlberg  2004  Teknik1 Hajen1            19.90   
Oskar Nyberg  2004  Hajen 1            22.56   
Max Claesson  2004  Teknik1 Hajen1            25.19   
                     
 
Gren 110, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Edfors  2003  Teknik1 Hajen1            48.50   
Alexandra Ekström  2003  Hajen 1            55.06   
Evelin Vidlund  2003  Teknik1 Hajen1            1:06.41   
Emilia Lind  2003  Teknik1 Hajen1            1:11.72   
                     
 
Gren 110, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Josefsson  2002  Teknik 2            42.19   
Linn Claesson  2002  Teknik 2            45.68   
Elsa Marsten  2002  Teknik 2            46.97   
Allice Hartell  2002  Teknik 2            47.25   
Lisa Sönnergren  2002  Teknik1 Hajen1            51.31   
                     
 
Gren 110, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eva Sigurdsson  2001  Medley            34.81   
Jippa Angantyr  2001  Teknik 2            40.03   
Cornelia Wennerman  2001  Teknik 2            42.88   
Qian-Min Ruan  2001  Teknik1 Hajen1            53.59   
                     
 
Gren 115, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Holger Midelf  2003  Teknik1 Hajen1            DNS   
Oliver Lundell  2003  Teknik1 Hajen1            DNS   
                     
 
Gren 115, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Lång  2002  Teknik1 Hajen1            52.50   
Gunnar Karlsson  2002  Teknik1 Hajen1            DNS   
                     
 
Gren 115, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Broman  2001  Teknik 2            38.50   
Sebastian Tegbo  2001  Teknik1 Hajen1            50.81   
                     
 
Gren 120, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristina Johnsson  2000  Medley            1:11.66   
Sofie Eriksson  1999  Medley            DNS   
Yvonne Persson  1988  A-Gruppen            DNS   
                     
 
Gren 125, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Somar Mirkhan  1995  A-Gruppen            1:05.15   
Arvid Melander  1999  Teknik 2            1:36.69   
Elias Wallmon  1999  Teknik1 Hajen1            2:22.06   
Marcus Eriksson  2000  Medley            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  11 december 2012 
Licensierad till: Ösmo Simsällskap  Utskriftstid  18:56